Zwiedzanie stadionu Realu Madryt

Stadion Realu Madryt Santiago Bernabéu

Tego obiektu nie trzeba nikomu przedstawiać. Stadion Realu Madryt to ikona sama w sobie, duma i symbol Madrytu. To tutaj swoje najważniejsze mecze rozgrywa Real Madryt oraz reprezentacja Hiszpanii. Na Estadio Santiago Bernabéu rozegrano 4 razy finały Ligi Mistrzów (1957, 1969, 1980, 2010), finał Copa Libertadores 2018, Mistrzostwa Europy (1964) oraz Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 1982 roku, co czyni go pierwszym w Europie stadionem na którym rozegrano finały Mistrzostw Świata, Europy i Copa Libertadores.

Estadio Santiago Bernabéu
Estadio Santiago Bernabéu

Informacje praktyczne

Adres

  • Avenida de Concha Espina 1, Madryt

Dojazd na stadion Realu Madryt

  • Metro: linia 10 – przystanek Santiago Bernabéu
  • Autobusy: linie: 14, 27, 40, 43, 120, 126, 147 i 150

Wycieczka po stadionie Realu Madryt

Najlepszą okazją do zwiedzenia stadionu Santiago Bernabéu jest albo kupno biletów na mecz – wtedy możecie poczuć atmosferę panującą na stadionie – albo uczestnictwo w Tour Bernabéu – interaktywnej wycieczce po stadionie wraz z możliwością zwiedzania szatni zawodników, wejścia na murawę, ławkę rezerwowych, czy loży VIP.

Historia stadionu Realu Madryt

Stadion Realu został zbudowany w 1947 roku i następnie kilkukrotnie przebudowywany. Obecnie mieści ponad 81 tysięcy widzów.

Stadion Realu Madryt
Stadion Realu Madryt

Na początku 2017 roku miał rozpocząć się projekt przebudowy stadionu za kwotę 525 milionów euro, jednak został on opóźniony i nowa data nie jest jeszcze znana. Jedno jest pewne – stadion Realu Madryt uzyska nowy wygląd i zadaszenie, co uczyni go jednym z najbardziej nowoczesnych stadionów piłkarskich na Świecie. Stadion będzie także bardziej nowoczesny, dostępny i wygodny. Modernizacji ulegnie także muzeum Realu Madryt, które zostanie powiększone i będzie w nim więcej interaktywnych atrakcji dla zwiedzających. Wycieczka po Santiago Bernabéu zostanie także wzbogacona o panoramiczny spacer po obwodzie dachu wokół stadionu!

Zobaczcie film pokazujący jak będzie wyglądać Stadion Santiago Bernabéu po renowacji:

Tour Bernaéu
Tour Bernaéu

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *