Lotnisko Madryt Barajas

Transport i dojazd z lotniska Madryt Barajas

Dojazd z lotniska Madryt Barajas do centrum miasta może przysporzyć Wam sporo kłopotów. Szczególnie gdy podróżujecie do Madrytu pierwszy raz. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, tak aby Wasza podróż do Madrytu przebiegała bezproblemowo i abyście dokładnie wiedzieli co zrobić krok po kroku, aby dostać się do Waszego hotelu.

Co zrobić po wylądowaniu na lotnisku?

Po wylądowaniu na lotnisku w Madrycie, zależnie od linii lotniczej, znajdziecie się na różnych terminalach. W przypadku Polskich Linii Lotniczych LOT – na terminalu T2, Ryanair ląduje i startuje najczęściej z terminalu T1.

Po wyjściu z samolotu, w zależności od tego czy podróżujecie z bagażem rejestrowanym, czy tylko z podręcznym – musicie kierować się albo do punktu odbioru bagażu (Recogida equipajes) oznaczonym żółtym symbolem walizki, albo bezpośrednio do wyjścia (Salida). Najczęściej po wejściu na terminal, na tablicy informacyjnej wyświetlany jest numer taśmy, z której odbierzecie swój bagaż.

dojazd z lotniska madryt barajas do centrum madrytu
Lotnisko Madryt Barajas – terminal pasażerski

Dojazd z lotniska Madryt Barajas do centrum Madrytu

Po odbiorze bagażu oraz wyjściu poza bramki – musicie zdecydować, który rodzaj transportu będzie dla Was odpowiedni. Aby do niego dotrzeć, kierujcie się żółtymi symbolami na tablicach nad Waszymi głowami. Przedstawiamy Wam kilka sposobów na dotarcie do centrum Madrytu z lotniska Madryt Barajas.

dojazd z lotniska madryt

Autobusy z lotniska Madryt Barajas

Lotnisko w Madrycie jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum. Na wszystkich terminalach znajdują się przystanki autobusowe, jednak niektóre linie nie zatrzymują się na wszystkich terminalach. Linie autobusowe transportu miejskiego w Madrycie odjeżdżające z terminali T2 i T4 to: 200, 101, EXPRÉS-203, N27 EXPRÉS. Istotnym kryterium wyboru autobusu może być brak dodatkowej opłaty, którą należy wykupić w przypadku podróży metrem – 3€ za osobę.

Autobus 200

Autobus zatrzymujący się na terminalach T4 – przyloty, T3, T2 – przyloty, T1 – przyloty. Rozkład jazdy autobusu 200. Przystanki na trasie autobusu to:

 • Canillejas – możliwość przesiadki w metro linii 5
 • Avenida America Arturo Soria
 • Madrid Avenida de America – możliwość przesiadki w metro linii 4, 6, 7, 9

Koszt przejazdu ogranicza się do kosztu biletu jednorazowego, który możecie kupić u kierowcy lub w automacie biletowym. Możecie też skorzystać z karty 10 przejazdowej. Informacje o biletach komunikacji miejskiej znajdziecie na stronie Bilety na metro i autobus.

Uwaga! Istnieją dwa rodzaje biletów, które możecie naładować na kartę 10 przejazdową – jednorazowe oraz przesiadkowe. Ten pierwszy typ biletu jest tańszy, ale nie uprawnia Was do przesiadki w inny autobus albo metro. Ładując drugi typ biletu możecie się 1 raz przesiąść z jednego autobusu do drugiego, a cała podróż może trwać do 60 minut. Przesiadka nie dotyczy podróży metrem+autobusem – jedynie autobus+autobus.

Autobus 101

Autobus zatrzymujący się na terminalach T3, T2 – przyloty, T1 – przyloty. Ma dużo więcej przystanków na swojej trasie, nie odjeżdża z T4 oraz dojeżdża jedynie do Canillejas (możliwość przesiadki do metra linii 5), także zdecydowanie polecamy linię 200. Rozkład jazdy autobusu 100. Koszt przejazdu – tak jak w przypadku linii 200.

Autobus Exprés Aeropuerto 203 – dzienny i N27 – nocny

Autobus ekspresowy zatrzymujący się na terminalach T4, T2 oraz T1. Autobus 203 kursuje w godzinach 6:00-23:30, a po tych godzinach „zamienia się” w autobus nocny N27. Autobus dowiezie Was znacznie bliżej centrum Madrytu, dla niektórych pewnie nie będzie wymagany już żaden inny transport, jednak koszt przejazdu to 5€. Istotną zaletą autobusu 203 jest to że kursuje 24h na dobę co 15-20 minut w godzinach dziennych i co 35 minut w godzinach nocnych. Rozkład jazdy autobusu Exprés Aeropuerto. Przystanki na trasie autobusu to:

 • O’Donell – możliwość przesiadki w metro linii 6
 • Plaza de Cibeles – możliwość przesiadki w metro linii 2 oraz linii nocnych
 • Atocha Renfe – możliwość przesiadki w metro linii 1, przystanek funkcjonuje jedynie w godzinach 6:00-23:30.

Metro z lotniska w Madrycie

dojazd z lotniska madryt
Wejście do metra z lotniska w Madrycie

Dojazd z lotniska Madryt Barajas do centrum Madrytu metrem jest bardzo wygodny. Linia, która jest skomunikowana bezpośrednio z lotniskiem to linia 8 Nuevos Ministerios – Aeropuerto T4. Na lotnisku zatrzymuje się na dwóch przystankach: Aeropuerto T1-T2-T3 oraz Aeropuerto T4.

Uwaga! Pomiędzy przystankami T1-T2-T3 oraz T4 znajduje się przystanek Barajas, który nie należy do lotniska – nie wysiadajcie na nim!

Metro operuje w godzinach 6:05-1:30 i odjeżdża co około 5-15 minut. Plan linii metra 8 w Madrycie. Przystanki na trasie metra:

 • Aeropuerto T4
 • Barajas
 • Aeropuerto T1 T2 T3
 • Campo de las Naciones
 • Mar de Cristal – możliwość przesiadki w metro linii 4
 • Pinar del Rey
 • Colombia – możliwość przesiadki w metro linii 9
 • Nuevos Ministerios – możliwość przesiadki w metro linii 6 i 10

Koszt przejazdu metrem wiąże się z zakupem dodatku za wjazd/wyjazd z lotniska w kwocie 3€.

Zaletą metra jest szybkość podróży i to, że możecie się w ramach jednego przejazdu bez dodatkowych opłat przesiąść w inne metro jadące pod Wasz adres.

Taxi z lotniska w Madrycie

Taksówki oficjalne miasta Madryt

Taksówki na lotnisku Madryt Barajas – (CC BY 2.0) by Ricardo Ricote

Niewątpliwie najwygodniejszym sposobem na dojazd z lotniska Madryt Barajas do centrum Madrytu jest taksówka. W Madrycie oficjalne taksówki są koloru białego, a koszt przejazdu z lotniska do strefy wewnątrz autostrady M30 (praktycznie cały Madryt) jest stały i wynosi 30€.

Przewozy osób

Przed przylotem do Madrytu polecamy Wam pobrać aplikację Cabify. My korzystamy często i jesteśmy bardzo zadowoleni – auta są nowe, kierowcy kulturalni i ubrani w garnitury, na pokładzie taksówki czeka na Was schłodzona woda, a koszt przejazdu jest o około połowę niższy niż tradycyjnej taksówki.

Jeżeli chcecie, możecie skorzystać z naszego kodu rabatowego, dzięki któremu zyskacie zniżkę 3€ na trzy pierwsze przejazdu: SEBASTIANS5325

Taksówka z fotelikiem dziecięcym z lotniska w Madrycie

Kolejną, bardzo ważną zaletą Cabify jest możliwość zamówienia pojazdu z fotelikiem dziecięcym bezpośrednio z aplikacji wybierając opcję „Kids”.

Inne opcje w aplikacji Cabify

W aplikacji Cabify jest także opcja wyboru pojazdu dostosowanego dla osób niepełnosprawnych, zamówienie pojazdu dla grup, czy pojazdu o podwyższonym standardzie.

UBER

Inną alternatywą jest UBER, którego aplikację pewnie już macie zainstalowaną, jednak z naszego doświadczenia ceny są wyższe lub na tym samym poziomie, a poziom obsługi sporo niższy.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *