Yakitoro Madrid

Yakitoro by Chicote – kombinacja kuchni hiszpańskiej i japońskiej

Nie jest to restauracja, gdzie będziecie mogli spróbować tradycyjnych dań kuchni hiszpańskiej…i dobrze! Yakitoro to restauracja, która łączy smaki orientu z potrawami kuchni hiszpańskiej. Dania serwowane są w postaci 'fusion’ – niewielkich, niezwykle smacznych porcji, dzięki czemu podczas kolacji będziecie mogli spróbować wielu potraw. Szefem kuchni jest Alberto Chicote, który zdobył wiele wyróżnień w świecie kulinarnym, m.in. kilkukrotny tytuł kucharza roku i tytuł najlepszej restauracji w Madrycie. Znany jest też z programów telewizyjnych 'Pesadilla en la Cocina’ oraz 'Top Chef’, w których występuje od 2012 roku.

Yakitoro – dania kuchni Fusion

Dania serwowane w Yakitoro są w postaci niewielkich porcji, a każda z nich łączy w sobie niezwykłe smaki i czasem dość nieoczywiste zestawienia. Ideą tej restauracji jest połączenie kuchni hiszpańskiej z nutą orientu. I tak na przykład tradycyjnie przygotowywane chipirones, czyli małe kalmary, które z reguły są smażone w panierce, podawane są tutaj z warzywami (marchew, seler naciowy) duszonymi w sosie kimchi z dodatkiem imbiru i kolendry, natomiast kaczka podawana jest w postaci chrupiącej pieczeni z dodatkiem szpinaku i sosu pomarańczowego. Palce lizać! Gdy dodamy to tego fakt, że w stolikach umieszczony jest pojemnik z lodem, w których czekają na Was schłodzone piwka – także japońskie – wizyta w tej restauracji musi zakończyć się sukcesem!

Ceny potraw w restauracji Yakitoro Madrid

Ceny w tej restauracji niestety nie należą do najtańszych, jednak biorąc pod uwagę ideę kuchni fusion i porównując je do innych restauracji tego typu uważamy, że jest to poziom akceptowalny. Potrawy zaczynają się od 3-6 euro za przystawki, a następnie od 5-12 euro za dania „z wody” (ryby, owoce morza) oraz od 5-8 euro za dania „z farmy” (dania mięsne). Koszt deseru kształtuje się w granicach 3-5 euro, lampka wina to ok 3 euro. Aby wyjść najedzonym należy zamówić min. 3 dania na osobę; łączny koszt za osobę to około 25 euro za kolację.

Informacje praktyczne

W Madrycie są 2 restauracje Yakitoro:

Polecamy zarezerwować stolik, ponieważ bywa tłoczno, szczególnie jeżeli chcecie wybrać się tam po godzinie 21. Restauracji możecie dokonać na stronie restauracji Yakitoro Madrid.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *