Muzeum Prado – najsłynniejsze muzeum w Madrycie

Muzeum Prado – jedno z największych muzeów na świecie

Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać. Stanowi ono punkt obowiązkowy dla wielu osób odwiedzających Madryt. I nie mówimy tutaj tylko o miłośnikach malarstwa. Museo Nacional de Prado to jedno z najbardziej uczęszczanych oraz największych muzeów na świecie. Nic dziwnego! W muzeum znajdują się najwspanialsze zbiory malarstwa, rzeźbiarstwa oraz rysunki zbierane od XVI wieku. Wsród nich można podziwiać dzieła takich artystów jak Velázquez, Goya, Rembrandt, Picasso, Bermejo, El Greco, Rubens, Tycjan, Rafael Santi, Veronese czy Bosch.

Prado – informacje praktyczne i bilety

Adres: Calle de Ruiz de Alarcón, Madryt

Metro: najbliższe metro to Banco de España i zejście pasażem Prado w kierunku muzeum

Bilety:

  • Bilety „omiń kolejkę” – dedykowane wejście do muzeum omijające kolejkę – Zarezerwuj tutaj
  • Madrid City Pass – Karnet madrycki – łączony bilet zawierający w sobie wszystko czego potrzebujecie na city break w Madrycie: wejście do Muzeum Prado, Pałacu Królewskiego, Autobus Turystyczny i audioguide. Więcej informacji tutaj.

Informacje: Zwiedzanie Muzeum Prado – bilety i wycieczki

Zbiór dzieł sztuki w Prado jest jednym z najliczniej odwiedzanych na świecie. W celu ominięcia długich kolejek rekomendujemy Wam zakup biletów online. Pozwoli Wam to ominąć długie kolejki do kas biletowych i wejść od razu do muzeum – bez straty czasu dedykowanym wejściem.

Bilety dostajecie na swój telefon, nie musicie ich drukować – wystarczy, że pokażecie je przy wejściu.

Muzeum Prado w Madrycie
Muzeum Prado w Madrycie

Budynek Muzeum

Budynek Prado znajduje się w budynku Edificio Villanueva z XVIII wieku, który zlokalizowany jest przy alei Paseo del Prado. Przy wejściach znajdują się pomniki najwybitniejszych malarzy hiszpańskich: Diego Velazqueza i Francisco Goi. Budowa rozpoczęła się w 1785 roku, a muzeum została oficjalnie otwarte dla zwiedzających w 1819 roku. Muzeum początkowo miało się nazywać Królewskim Muzeum Malarstwa i Rzeźby. Nazwę szybko zmieniono ją na Narodowe Muzeum Malarstwa i Rzeźby, a następnie na Muzeum Narodowe Prado. Nazwa to pozostała do dnia dzisiejszego, ale budynek muzeum wielokrotnie przebudowywano, gdyż przestawał mieścić królewskie zbiory.

Muzeum Prado w Madrycie

Tagi: Brak tagów

Jedna odpowiedź

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *