Noclegi w Madrycie - gdzie spać, jaki hotel wybrać?

madryt noclegi

Podróżując do Madrytu warto sprawdzić ofertę noclegów korzystając ze sprawdzonych stron rezerwacyjnych. Noclegi w Madrycie nie należą niestety do najtańszych, dlatego warto rezerwować je z dość dużym wyprzedzeniem. Warto też sprawdzić oferty największych serwisów rezerwacyjnych, gdyż często ostatnie pokoje oferowane są w atrakcyjnych cenach.

Niestety, tak jak w większości miast, oferta noclegowa w Madrycie jest bardzo szeroka i radzimy uważać na „oferty specjalne” z niesprawdzonych stron, tak aby po przyjeździe nie okazało się, że dany hotel, czy mieszkanie nie istnieje. Zawsze przed przyjazdem należy sprawdzić opinie o danym hotelu, lokalizację na google maps i postarać się zweryfikować, czy dany obiekt w ogóle istnieje.

Zobaczcie też jak najlepiej dojechać z lotniska do Waszego hotelu.

Jakie dzielnice wybrać szukając noclegu w Madrycie

Wybierając nocleg warto zastanowić się nad lokalizacją. My polecamy Wam szczególnie dzielnice, z których będziecie mieli „wszędzie blisko”: Centro, Cortes, Malasaña, Latina, Retiro, czy Salamanca. Pozwoli to Wam uniknąć dodatkowych kosztów biletów na komunikację miejską.

Jeżeli podróżujecie rodzinnie – wybierzcie dzielnicę Salamanca – jest tam stosunkowo spokojnie, nie ma takich tłumów jak w centrum. Dodatkowo będziecie mieli blisko do największego parku w Madrycie – Retrio, w którym znajduje się wiele atrakcji dla dzieci. Park jest również punktem obowiązkowym podczas wycieczki do Madrytu.

Dzielnice Chueca, Latina, Las Letras polecamy bardziej dla imprezowych gości. W nocy często jest głośno i tłocznie – miasto tam żyje praktycznie całą dobę. 

Airbnb - alternatywa na "tani" nocleg w Marycie

Jeżeli szukacie noclegu w Madrycie i chcielibyście wynająć pokój czy apartament – polecamy skorzystać z serwisu airbnb. Możecie tam wynająć pokój czy całe mieszkanie bezpośrednio od właściciela – czasem w lepszej cenie niż hotele. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to wynajem od osoby prywatnej, należy odebrać klucze w określonych godzinach i nie ma całodobowej recepcji.

Noclegi w Madrycie - najlepsze oferty hoteli

Booking.com

Polecamy Wam skorzystanie z naszej wyszukiwarki hoteli we współpracy ze sprawdzonym systemem rezerwacji booking.com. Wprwadżcie daty podróży, zobaczcie listę dostępnych hoteli na mapie lub wyszukajcie odpowiedni dla siebie hotel.

Wyszukajcie hotele w Madrycie

Booking.com