Tour Bernabéu – zwiedzanie stadionu Realu Madryt

Tour Bernabéu - zwiedzanie stadionu Realu Madryt

Tour Bernabéu – tak nazywa się wyjątkowe doświadczenie jakim jest zwiedzanie stadionu Realu Madryt Santiago Bernabéu wraz z muzeum oraz szatniami. 

Zwiedzanie Santiago Bernabéu rozpoczyna się od kupna biletów w kasach przy stadionie. Bilety niestety nie są tanie, a ich koszt to 25€ za osobę dorosłą oraz 18€ za dziecko w wieku 5-14 lat, jednak jesteśmy pewni, że dla fanów Królewskich będą to dobrze wydane pieniądze. W celu uniknięcia kolejek do kas możecie także dokonać zakupu biletów online – cena jest taka sama, a dzięki temu możecie oszczędzić dużo czasu.

Zwiedzanie stadionu Realu Madrid

Pierwszym punktem zwiedzania stadionu jest wejście na taras widokowy umiejscowiony na górnej trybunie. Z trybuny rozpościera się imponująca panorama stadionu.

Następnie kierujemy się do części, w której opcjonalnie możemy odebrać lub kupić interaktywny audio-przewodnik w postaci telefonu komórkowego ze słuchawką. Audioguide opisuje najważniejsze punkty podczas zwiedzania Muzeum i zawiera filmy dotyczące każdej z nich.

Santiago Bernabéu - Informacje praktyczne

Adres: Avenida de Concha Espina 1, Madryt

Metro: Santiago Bernabéu, linia 10

Bilety

opcja 1: Bilet na zwiedzanie stadionu Realu Madryt wraz z Muzeum Realu Madryt – zarezerwuj tutaj

opcja 2: Coś dla fanów piłki nożnej: bilet na zwiedzanie stadionu Realu Madryt oraz stadionu Atletico Madryt + audio przewodnik po Madrycie + 10% zniżki na pozostałe atrakcje Madrytu – zarezerwuj tutaj

Muzeum Realu Madryt

Po zejściu z górnej trybuny przechodzimy do części historycznej Realu Madryt, gdzie możemy podziwiać wszystkie trofea, które Królewscy zdobyli od początku istnienia klubu. To właśnie w tej części Muzeum znajdują się historyczne stroje zawodników oraz piłki, którymi rozgrywano najważniejsze wydarzenia piłkarskie.

Muzeum Realu Madryt
Muzeum Realu Madryt
Stadion Realu Madryt Zwiedzanie
Trofea Realu Madryt
Trofea Realu Madryt

W muzeum znajduje się także wiele interaktywnych atrakcji, m.in jest możliwość odsłuchania najważniejszych dźwięków, które towarzyszyły Realowi podczas największych meczy, możecie zrobić sobie zdjęcie z wybranym piłkarzem, czy obejrzeć filmy z historii Realu Madryt.

Wejście na trybuny i murawę

Po części muzealnej przyszedł czas wejść na stadion! Usiądźcie na trybunach Santiago Bernabéu i zobaczcie widok jaki rozpościera się z centralnej trybuny.

Wejście na murawę stadionu Realu Madryt
Wejście na murawę stadionu Realu Madryt

Wizyta w szatni Realu Madryt

Następnym krokiem jest wejście na murawę i przejście przez całą szerokość stadionu do szatni zawodników. Kolejno, po wizycie w szatni gospodarzy i gości przechodzicie przez tunel na stadion, gdzie możecie odpocząć na ławce rezerwowych w wyjątkowo wygodnych fotelach. Na koniec czeka Was wizyta w loży VIP.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *