Autobus turystyczny Madryt

Wycieczka po Madrycie autobusem turystycznym "Hop-On Hop-Off"

Bez wątpienia wycieczka autobusem turystycznym „Hop-On Hop-Off” po Madrycie należy do najbardziej przyjemnych sposobów na zwiedzanie stolicy Hiszpanii. Szczególnie dużo frajdy daje najmłodszym uczestnikom podróży. Pozwala na ciągłe oglądanie przepięknych widoków na miasto przez szybę autobusu. Większość autobusów posiada piętro z odkrytym dachem, co powoduje, że zwiedzanie Madrytu jest jeszcze bardziej przyjemne!

Idea autobusu turystycznego jest taka, że kupujecie bilet na zwiedzanie na 1 lub 2 dni. W ciągu tego czasu możecie wielokrotnie wsiadać i wysiadać z autobusu. Możecie też wielokrotnie zmieniać linię. Autobus turystyczny zatrzymuje się przy największych zabytkach i najciekawszych miejscach w Madrycie. Dzięki temu, możecie wysiąść przy obiekcie który chcecie zobaczyć, wejść do środka, porobić zdjęcia i wsiąść na tym samym przystanku w kolejny autobus turystyczny który nadjedzie.

Informacje praktyczne

 • Wycieczki autobusem turystycznym odbywają się codziennie przez cały rok
 • Do autobusu możecie wsiąść na dowolnym przystanku jeżeli macie kupione bilety online
 • Nie musicie drukować biletów – wystarczy potwierdzenie na smartfonie
 • Pierwszy autobus odjeżdża: latem o 9:00, zimą o 10:00
 • Ostatni autobus odjeżdża: latem o 20:40, zimą o 16:40.
 • Częstotliwość autobusów to 8 minut od marca do października oraz 15 minut poza sezonem
 • Pełen przejazd trasą niebieską to 80 minut, a zieloną ok 60 minut
 • Zwierzęta nie są dopuszczone do przewozu autobusem, za wyjątkiem psów przewodników

Zalety Autobusu Turystycznego

 • możecie wsiadać i wysiadać ile razy chcecie w ciągu 1 lub 2 dni
 • możecie wielokrotnie zmieniać linię autobusu z niebieskiej na zieloną
 • zwiedzacie Madryt oglądając go zza okna, co jest dużą zaletą w porównaniu do metra
 • genialna atrakcja dla Waszych dzieci
 • najważniejsze atrakcje Madrytu na trasach autobusu

Bilety online na autobus turystyczny Madryt

Zachęcamy Was do zakupu biletów online – bilet na autobus turystyczny jest ważny przez cały rok, także możecie wykorzystać bilet, kiedy tylko chcecie. Posiadając bilet online możecie wsiąść od razu do autobusu na dowolnym przystanku na trasie.

Opcja 1: Bilet na Autobus Turystyczny wraz z audio przewodnikiem – Zarezerwuj tutaj

Opcja rekomendowana: Madrid City Pass – Karnet madrycki – łączony bilet zawierajacy w sobie wszystko czego potrzebujecie na city break w Madrycie: wejście do Muzeum Prado, Pałacu Królewskiego, Autobus Turystyczny i audio przewodnik. Więcej informacji tutaj.

Trasy autobusu turystycznego

W ramach biletu możecie podróżować dwoma liniami autobusu turystycznego: niebieską oraz zieloną. Na trasie każdej linii znajdują się różne zabytki. Zobaczcie mapę linii autobusu turystycznego.

Trasa niebieska: Historyczny Madryt

Na trasie niebieskiej autobus zatrzymuje się przy następujących obiektach: Muzeum Prado, Puerta de Alcala, Barrio de Salamanca, Plaza de Colón, Plaza de Cibeles, Gran Vía, Plaza de España, Templo de Debod, Teatro Real, Palacio Real, Puerta de Toledo, San Francisco El Grande, Catedral Almudena, Plaza Mayor, Puerta del Sol, Círculo Bellas Artes, Muzeum Thyssen, Muzeum Królowej Zofii, Ogród Botaniczny i Muzeum Prado.

wycieczka po Madrycie autobusem

Trasa zielona: Nowoczesny Madryt

Na trasie niebieskiej autobus zatrzymuje się przy następujących obiektach: Plaza Neptuno, Plaza de Cibeles, Plaza de Colón, Museo Esculturas, Museo de Ciencias Naturales, Nuevos Ministerios, Santiago Bernabéu, C.S.I. Científicas, Museo Lázaro Galdiano, Serrano, Museo Arqueológico, Puerta de Alcalá, Alcalá, Puerta del Sol, Plaza de las Cortes y Plaza Neptuno.

Autobus Turystyczny Madryt - trasa zielona

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *