El Rastro Madryt

El Rastro w Madrycie – pchli targ w sercu Hiszpanii

Jeżeli jesteście fanami antyków, staroci, rękodzieła, nietuzinkowych ubrań i wszelkiego rodzaju niebanalnych rzeczy – mamy dla Was doskonałą wiadomość! El Rastro w Madrycie to targowisko pod chmurką, które otwiera się w każdą niedzielę na ulicach dzielnicy La Latina. Targ jest niezwykłym miejscem, w którym możecie kupić dosłownie wszystko.

El Rastro de Madrid to najstarszy pchli targ w Madrycie. Jego historia sięga XV wieku, jednak nie będziemy jej tutaj przytaczać (możecie doczytać na stronie El Rastro). Skupimy się bardziej na aktualnym charakterze najsłynniejszego targowiska w Madrycie.

El Rastro w Madrycie

Gdzie znajduje się targ El Rastro?

Najprostszym sposobem, aby trafić na targowisko El Rastro jest podróż do stacji metra La Latina. Następnie musicie kierować się do wyjścia oznaczonego nazwą targowiska. Pierwsze stragany pojawiają się tuż po wyjściu z metra. My jednak polecamy Wam od razu kierować się ulicą Calle de las Maldonadas w kierunku Plaza de Cascorro. To na tej ulicy znajduje się główna część targowiska, które ciągnie się aż do Ronda de Toledo i obejmuje także przyległe uliczki.

Kiedy otwarte jest El Rastro?

Godziny otwarcia El Rastro nie są jasno określone. Targowisko otwiera się w każdą w niedziele od około 8 rano i trwa do godziny 15. W sezonie letnim czynne jest do godziny 16. Najlepszą porą do odwiedzenia targowiska jest godzina 11-12, kiedy wszystkie stragany są otwarte. Wtedy to tłum ludzi próbuje odnaleźć coś dla siebie. Jeżeli jednak wolicie odwiedzić targowisko, gdy nie jest tam aż tak tłoczno – polecamy Wam wybrać godzinę 9 rano, albo 14 po południu, kiedy to handlarze powoli zaczynają zamykać swoje stragany. W tych też godzinach macie największą szansę, aby wytargować najlepsze ceny!

Jeżeli jednak nie ma Was w Madrycie w niedzielę lub wolicie spędzać czas inaczej niż na targowisku – sprawdźcie nasze pomysły jak inaczej spędzić czas w Madrycie.

Co możecie tam kupić?

Zobaczcie sami w naszej galerii co możecie kupić na targowisku El Rastro:

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *